I když teprve končí léto, řada z vás už se na nás obrací s dotazy na tradiční vánoční trhy. Nejčastěji se ptáte, zda lze na jejich uspořádání využít licenci. Tady je odpověď.

Ano, licenci lze využít, ale…

Pokud v rámci vánočních trhů (resp. jakýchkoliv trhů, které v obci pořádáte, nemusí se jednat jen o ty vánoční) hraje hudba nebo vystupuje živá kapela, je potřeba si zajistit licenci na danou akci.

Proto si u nás můžete pořídit Licenci na samostatnou akci (tedy nad rámec licenčního balíčku). Ptáte se, proč mimo licenční balíček? V průběhu trhů dochází k prodeji zboží, které nabízejí stánkaři, a hudba je využita pro navození atmosféry. Proto mají kolektivní správci na trhy jako takové extra cenu.

Licence na akci s živou hudbou nebo Licence na trhy? Kterou vybrat?

Licence na trhy, kterou si můžete zakoupit nad rámec licenčního balíčku, je určena pro farmářský, vánoční, velikonoční nebo podobný trh. Ten může být ozvučen centrálně jako celé tržiště nebo mohou být individuálně ozvučené jednotlivé stánky. Sazba je za celou dobu trvání trhu. Licence však nezahrnuje živou hudební produkci – koncert. Pokud by se v rámci trhů konal koncert, je nutné využít i Licenci na akci s živou hudbou, kterou máte standardně v licenčním balíčku.

Jakub Iran

koordinátor projektu Autorská práva jednoduše

autorskaprava@sms-sluzby.cz


Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací