Vypořádat autorská práva je mnohdy složité, nepřehledné a drahé, zaznívá od starostů. V SMS ČR jsme proto přišli s řešením, které je elegantní a obcím administraci autorských práv usnadňuje. Již druhým rokem!

Před spuštěním projektu Autorská práva jednoduše museli starostové každou akci s hudební produkcí, kterou v obci pořádali, individuálně předem nahlásit kolektivním správcům a poté zaplatit autorský poplatek. Vyplnit a dále administrovat každý formulář zvlášť bylo pro starosty časově někdy opravdu náročné.

Zadáte a je hotovo

Společně s kolektivními správci jsme proto v SMS ČR vymysleli řešení, které celý proces výrazně zlepšuje. Členské obce si v rámci projektu APJ mohou zakoupit balíček předem definovaných licencí, které poté stačí vždy jen zadat (vyplnit k nim potřebné údaje). A tím  je celá agenda autorských práv vyřešena.

A výhody celého projektu?

Vše je paušální a jednoduché. Jedna platba řeší vše za všechny kolektivní správce autorských práv, čímž obce značně ušetří (např. již není třeba počítat ampliony v obci v rámci licence na místní rozhlas). Licence můžete použít pro obecní akce či je věnovat místním spolkům a příspěvkovým organizacím obce. Celá administrace od objednávky až po uplatnění licencí probíhá v jednom systému, vše je přehledné a odehrává se na jednom místě. Autorská práva s námi zkrátka vyřešíte rychleji, pohodlněji a výrazně levněji.

Jakub Iran

koordinátor projektu Autorská práva jednoduše,

autorskaprava@sms-sluzby.cz


Na začátek stránky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci, a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací